stomatologia

Stomatolog a nowoczesne implanty

Jak każda inna dziedzina życia, wiedzy i nauki, implantologia wraz z upływem czasu, a tym samym postępem technicznym i technologicznym zmienia się i wciąż udoskonala swoje działania, co sprawia, że znajduje coraz większe zastosowanie i staje się wręcz niezbędna. Do tej rewolucyjnej technologii dopasować się też musi stomatolog, po to, by móc wykonywać swe zabiegi profesjonalnie w oparciu o najnowocześniejsze techniki i rozwiązania. Dzisiejsze implanty znacznie różnią się od tych, które niegdyś były wstawianie w celu ukrycia ubytku naturalnego zęba. Niegdyś to były proste wkręty, stworzone z plastycznej i mało estetycznej masy.

 

Cechowały się one wieloma wadami, a przede wszystkim umieszczane były tylko na stosunkowo krótki okres czasu Dziś implantologia dokonała niezwykłych, wręcz ogromnych postępów w swej dziedzinie. Tworzone obecnie implanty są zbudowane w wyniku przeprowadzonych wieloletnich badań i oparte o wyniki i wskazówki dotychczas osiągnięte. Najnowsza technologia sprawia, że specyfika dentystyczna staje się coraz bardziej dopracowane, przez co znakomicie się rozwija. Nowoczesne implanty, stworzone zostały z tytanu, który jak dowiedziono, doskonale uosabia się tkanką żywą organizmu i przez to łatwo adoptuje.

 

Także budowa i konstrukcja implantów uległa gwałtownym przemianom. Dzisiejsze nowoczesne implanty mają wiele kształtów, a także dobierane są względem rozmiarów naturalnego uzębienia człowieka, co zwiększa komfort użytkowania. Dzięki temu nie odróżniają się i sprawiają wrażenia, jakby były zdrowymi i naturalnymi zębami ludzkimi. Dodatkowo implanty posiadają także ogromną wytrzymałość na codzienne tarcie, co w głównej mierze zapewnione zostaje poprzez łączniki umieszczanym między implantami. Sprawiają one, ze sztuczny ząb jest niemal nie do naruszenia, co powoduje komfort bezpiecznego użytkowania. Implanty stały się więc elementami, które w tej dziedzinie są bezwzględnie wykorzystywane przez lekarza, który zwany jest stomatolog.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *