zęby

Implantologia i jej zalety

Implantologia stomatologiczna posiada wiele zalet i  jest głównym zabiegiem, który wykorzystuje implant, w celu pozbycia się ubytków naturalnych, które są groźne dla zdrowia jamy ustnej. Ponadto ubytki te mają nieestetyczny wygląd, czemu stara się zapobiec implantologia.  Implantologia wiele lat nauki i badań, na których podstawie wytycza swoje cele. Nowoczesne metody, które udało się poznać, pozwalają na realizację wielu wcześniej zaplanowanych celów. Z tego względu celami implantologii mogą być, miedzy innymi: stabilizacja protezy, przez co następuje poprawa funkcji zgryzu takich jak żucie, uzyskanie protezy stałej, która jest bardziej praktyczna aniżeli wcześniej stosowana w każdym przypadku proteza ruchoma.

 

Implantu stałego nie da wyjąć się z ust, przez co jest on trwały i niemożliwe staje się jego naturalna utrata. Implantologia nie stosuje także zabiegu, jakim jest szlifowanie zęba, co zapobiega naruszeniu naturalnej tkanki zęba, a także zapobieganie resorpcji kości. Implantologia stosuje implant, który jest głównym materiałem do swoich badań i leczenia. Substytutami zęba naturalnego i jego korzenia są więc implant, które stają się coraz popularniejsze w branży dentystycznej. Są to dobre rozwiązania, które stomatolog proponuje w przypadkach, gdy pacjentowi brakuje jednego, zęba, lub też kilku.

 

W pierwszych przypadkach implantologia wykorzystuje pojedyncze substytuty, zaś w drugim mosty, połączone w całość, dzięki czemu szczęka jest nieruchoma i niezagrożona przez ryzyko wypadnięcia. Implantologia cechuje się także tym, ze niezbędne jest w niej przeprowadzenie badań klinicznych, przed rozpoczęciem zabiegu wstawienia sztucznego zęba. W czasie przeprowadzania owych badań należy wziąć pod uwagę zdrowie pacjenta, ewentualne alergie na składniki implantu, oraz ustawienie, ruchomość i poziom higieny jamy zębowej. Ważna jest także ocena stanu dziąseł, gdyż w celu wstawienia implanta, nie mogą być one nadwrażliwe, krwawić, bądź też mieć nieprawidłową budowę, uniemożliwiającą szczep. W takich chorych dziąsłach nie da się umieścić implanta. Należy też przed implantem wykonać radiologię.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *