stomatologia

Implant – nowy ząb

Implantologia jest nauką, która staje się niezbędnym czynnikiem społecznym i estetycznym. To obecnie nowa forma odbudowy braków zębowych, która pozwala na zyskanie estetyki i komfortu codziennego użytkowania. Jej najważniejszą istotą jest tytan, który można wprowadzić do ludzkiego organizmu i jest on w pełni akceptowany przez ludzką tkankę kostną. Tytan jest materiałem, który nie wywołuje w ludzkim organizmie żadnych alergii, przez co jest świetny w zastosowaniach implantologicznych. Odkrycie to okazało się niezwykle ważne, a z tego względu wyróżniono go  nagrodą nobla. Implantologia pomaga, więc ludziom, którzy stracili ząb, zastępując go sztuczną formą, po to, by sprawiał wrażenie naturalnego i rzeczywistego.

 

Implant jest, więc śrubą, wykonaną z tytanu, o specjalnie przygotowanej powierzchni, która wprowadzana jest do kości szczęki. Stanowi ona dolną część implanta, a na jej podstawie, umieszczona zostaje porcelanowa korona, wieńcząca pracę i zadanie, którego podejmuje się implantologia. Leczenie tego typu odbywa się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest część chirurgiczna. W czasie jej trwania chirurg implantolog wprowadza do kości implanty. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, dzięki zastosowaniu miejscowych znieczuleń. Zdarza się nawet, że jest on mniej skomplikowany, niż wyrwanie zęba. Następnie implant zostaje zaszyty, i rozpoczyna się proces gojenia, który w zależności od łatwości gojenia się tkanki i kości, potrwać może od trzech do sześciu miesięcy.

 

Czasu tego nie da się przyśpieszyć, gdyż druga część etapu może zostać wykonana tylko po całkowitym zagojeniu się uszkodzonego miejsca. Gdy już to nastąpi, zakłada się koronę, zazwyczaj porcelanową, która swoją barwą i kształtem, w rewelacyjny sposób imituje naturalne uzębienie. Z tego też względu, za oba zabiegi płaci się oddzielnie, co nie wymaga wyłożenia dużej gotówki w ciągu jednego zaledwie dnia, lecz pozwala rozłożyć je na części. Pragnąc uzupełnić jeden brakujący ząb, można zdecydować się na pojedynczą porcelanową koronę protetyczną, której cena, wykonania całościowego sięga w granicach jednego tysiąca złotych złotych. Mimo tych sporych cen warto zainwestować w stan swojego uzębienia, gdyż dzięki temu będziemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Implantologia podnosi komfort życia i pozwala cieszyć się z pięknego i  zdrowego uśmiechu.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *