stomatologia

Etapy leczenia w implantologii

Etapy leczenia w implantologii są długie, choć nie należą do bardzo trudnych, czy też ryzykownych, to zazwyczaj zajmują sporo czasu, a także . Implantologia działa obecnie w oparciu o najnowocześniejsze metody badań, przez co umożliwia swoim pacjentom wybór najlepszej metody leczenia jaka jest dostępna na rynku dentystycznym. Każdego pacjenta stomatolog traktuje indywidualnie, gdyż każdy ludzki organizm inaczej reaguje na sztuczne wszczepy implantów. Z tego względu przed przeprowadzeniem zabiegu lekarz bada dokładnie pacjenta, oraz sprawdza stan jego zdrowia.

 

Doświadczony stomatolog wykonuje wiec serię badań, w wyniku których nie popełnia w swym leczeniu żadnych błędów. Gdy przeprowadzone badania wykażą, że pacjent z cała pewnością może przyjąć implant, wówczas rozpoczyna się etap leczenia właściwego. Lekarz stomatolog dokładnie czyści miejsce, gdzie umieszczone mają zostać sztuczne implanty. W tym celu usuwane są wszystkie zalegające kości, pozostałości po zębach naturalnych, oraz zęby oboczne, które czyszczone są z ewentualnej próchnicy i innych związków wytwarzających się w zębach. Lekarz w następnie  ustala plan leczenia i ściśle trzyma się go podczas swojej pracy. Po wyleczeniu ubytków, zostawia pacjentowi kilka tygodni czasu, po to by dziąsła wygoiły się z zadrapań i naruszeń mechanicznych, powstałych w etapie czyszczenia. Dzięki temu, implant będzie zakładany bezboleśnie na wygojoną kość.

 

Wreszcie zostaje wszczepiany implant, który zostaje mieszczony na kości ubytku, w miejscu wcześniej do tego celu przygotowanego. Implanty które stosuje się w leczeniu , mogą mieć różne kształty i rozmiary, dlatego wybór pada na taki, który jak najlepiej przylega w oznaczonym miejscu do innych zębów. Zdarza się także często, ze implanty robione są na specjalne zamówienie klienta. W ostatnim  etapie lekarz umieszcza cześć protetyczną, co polega na zamocowaniu do implanta łącznika. Ma on właściwość chronienia implantu przed naruszeniem. Nowy wstawiony przez stomatologa ząb, wygląda prawie tak jak naturalny, przez co sprawia, że komfort jego użytkowania jest dla pacjenta jest duży.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *